X-Men 2

15. října 2009 v 19:40 | Klepsi
http://img2.allposters.com/images/152/501480.jpg

Český název: X-Men 2
Originální název: X-Men 2
Česká premiéra: 1. května 2003
Natočeno: USA 2003
Režie: Bryan Singer
Scénář: Michael Dougherty, Dan Harris
Kamera: Newton Thomas Sigel
Hudba: John Ottman
Hrají: Patrick Stewart, Hugh Jackman, Ian McKellen, Halle Berry, Famke Jenssen,...
Přístupnost: přístupný
Délka: 138 minut
Žánr: Akční / Sci-fi / Fantasy
Distributor: Bontonfilm


X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu.

V čele militantně anti-mutantniho hnutí stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije.

Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magneto (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi.

X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě.

Zdroj: kfilmu.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama